Eminence BETA-12A-2 Coluna de PA
5/5
Código do produto: 813728
Como novo
5/5
Código do produto: 813728
Como novo
Disponíveis 1 unidade
Este produto não pode ser entregue no teu país de momento.
Coluna de PA Eminence BETA-12A-2 Coluna de PA (Como novo)
12" replacement speaker is the perfect solution for keeping your live sound rig sounding its best. This 250W, 8 Ohm speaker is built to perform. Every American Standard Series speaker sports Eminence's ultra-strong stamped steel chassis for amazing durability. So if you need a reliable replacement speaker with exceptional sound quality, look no...
12" replacement speaker is the perfect solution for keeping your live sound rig sounding its best. This 250W, 8 Ohm speaker is built to perform. Every American Standard Series speaker sports Eminence's ultra-strong stamped steel chassis for amazing durability. So if you need a reliable replacement speaker with exceptional sound quality, look no further than the Eminence Beta-12A American Standard Series replacement speaker.
Propósito
Tipo de íman
Ferrite
Propriedades
Impedância
8 Ohm
Potência (Watt)
250
Potência
250 W
Gama de frequências
43 Hz - 3,8 kHz
Cor
Preto
Acústica
Sensibilidade (dB)
98
Sensibilidade
98 dB
Dimensões e peso
Diâmetro
12"