Yamaha THR30IIW-BL Amplificador combo de modelação
4,95/5
Código do produto: 1043405 (THR30IIWBL)
4,95/5
Disponíveis > 5 unds.
Amplificador combo de modelação Yamaha THR30IIW-BL Amplificador combo de modelação
The Yamaha THR30II Wireless amplifier provides realistic tube amp tones and feel, Bluetooth® support, an onboard wireless receiver, and a rechargeable battery. Available in black, white, and cream. 30-Watt stereo desktop amplifier with two 3.5" (9cm) speakers. Bluetooth support for audio playback, editor, and remote control. Hi-Fi audio playback...
  • 30-Watt stereo desktop amplifier with two 3.5" (9cm) speakers
  • Bluetooth support for audio playback, editor, and remote control
  • Hi-Fi audio playback with Extended Stereo Technology
  • Internal Line 6® Relay® wireless receiver works with optional Line 6 Relay G10T/II transmitter
  • Built-in rechargeable battery enables use anywhere
  • Class-compliant USB connectivity for recording and playback
  • Includes Cubase® AI for PC/Mac® and Cubasis® LE for iPad®
Propósito
Compatível com
Android, Mac, PC, iOS
Funções
Número de canais
1
Número de efeitos
8
FX Loop externo
Não
Número de portas de entrada
2
Interface MIDI
Não
Bluetooth
Sim
Propriedades
Potência (Watt)
30
Potência
30 W
Cor
Preto
Entradas e saídas
Entrada de MP3/linha
Sim
AUX IN
Entrada de microfone
Porta de entrada do pedal
Saída para auscultadores
Ligação para altifalante externo
USB
Efeitos
Efeitos integrados
Reverb, Flanger, Tremolo, Coro, Echo
Reverb
Compressor
Embalagem
Conteúdo da embalagem
Manual, Adaptador, Cubase AI
Fonte de alimentação
Funcionamento da bateria
Fonte de alimentação
Adaptador, 15V