Turbosound TS-12W350/8W Coluna/subwoofer de graves
1/5
Código do produto: 992928
Como novo
Oferta
1/5
Código do produto: 992928
- 9 %
Como novo
Disponíveis 1 unidade
Coluna/subwoofer de graves Turbosound TS-12W350/8W Coluna/subwoofer de graves (Como novo)
- 9 %
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz...
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA enclosures.
Propósito
Tipo
PA
Propriedades
Woofer
12"
Impedância
8 Ohm
Gama de frequências
61 Hz - 3 kHz
Acústica
Potência RMS
350 W
Nível de pressão sonora (SPL)
95 dB
Dimensões e peso
Diâmetro (polegadas)
12
Diâmetro
12"